fbpx
Vedené Meditace

7 způsobů, jak o sebe PEČOVAT během Vánočních svátků…

(Vánoční DÁRKY): Meditace ŽEHNÁNÍ rodině + Vánoční SLEVY na 24 online programů Vedených MEDITACÍ! >>

2 meditace na Poslední NOVOLUNÍ v roce 2022! >>

Ať už jste připravení nebo ne, tak se Vánoční svátky rychle blíží…

Vánoce obecně bývají často stresující období – jednak období před Vánoci, protože chceme mít všechno nachystané, nakoupené dárky a také potřebujeme spoustu věcí dokončit v pracovní oblasti, abychom si mohli během svátků náležitě „odpočinout“…

Bohužel často stres pokračuje i během Vánočních svátků při rodinných návštěvách, kdy vyplouvá na povrch spoustu emocí, které se snažíme ignorovat, abychom přece nepokazili Vánoce.

Během Vánoc mohou přicházet kromě stresu také pocity samoty, bolestivých vzpomínek, ztracenosti a dokonce i sebekritiky, že se dobře necítíte a že neodpovídáte předem stanovenému očekávání.

Do toho se přidává ohromná dávka reklam a nabádání mít bohaté Vánoce, jak vidíme v televizi a skrze filmy, média a reklamy je nám programováno očekávání, jak by to všechno mělo „dokonale“ vypadat.

Napéct hromadu nezdravého cukroví, které se přece musí udělat, nakoupit dostatek jídla, protože jsou obchody zavřené a prostě se smířit s tím, že během Vánoc nějaká ta kila přibudou.

Takže „Veselé VÁNOCE“….

I když můžete mít dobré záměry a úmysly, tak se Vánoce bohou stát receptem pro stres, vyhoření a potlačování všech nepříjemných pocitů a emocí, které jsou s tím spojené.

Dobrou zprávou je, že i malá změna v perspektivě dostačuje k tomu, aby nám pomohla transformovat Vánoce z hektických plných stresu na ty, které si užijeme se svými blízkými a v tom nejlepším světle plném pozitivní emocí.

Místo toho, abychom se hnali za tím mít „dokonalé Vánoce“ můžeme svoji koncentraci a zájem přesměrovat na to, abychom si je čistě užili a zároveň využili toto období k regeneraci, načerpání sil a také, abychom se i během Vánoc o sebe dobře starali.

Zde je 7 způsobů, jak o sebe PEČOVAT během Vánočních svátků…

Protože péče o sebe je znamením vysoké SEBEÚCTY, že se k sobě chováme hezky a chceme pro sebe to nejlepší.

O tom jsou Vedené meditace SEBEÚCTY, kde LÉČÍME pocity nízké sebeúcty, které vycházejí z ponížení – tyto meditace chcete mít také! >>

1) Praktikujte VDĚČNOST.

Když si vědomě zvolíte dávat svoji pozornost tomu, za co můžete být už teď vděční, co můžete ve svém životě ocenit, tak už tím samotným se zvyšuje vaše vibrace a cítíte se se sebou a se svým životem mnohem lépe…

Položte si tedy otázku na denní bázi: „Za co všechno jsem VDĚČNÝ/Á? Co mohu ve svém životě ocenit?“...

Napište si to na papír, do telefonu a dovolte si cítit vděčnost ve svém srdci.

Toto funguje obzvláště, když se cítíte ve stresu, zkleslý a máte špatnou náladu, protože se soustředíte na to, čeho se vám nedostává a čeho je málo a co je špatně.

K tomu vám skvěle pomůže online program Vedených meditací VDĚČNOSTI, který je nyní s Vánoční SLEVOU! >>

V tomto meditačním progamu se na téma vděčnosti podíváme z větší hloubky a získáte pomůcky a nástroje v podobě zápisníku, deníku vděčnosti a štěstí a také Vedených MEDITACÍ…

Deník VDĚČNOSTI a štěstí vám například pomůže najít v těchto pocitech přesvědčení, kterému věříte, proč se cítíte dobře a tento „AHA“ moment aplikovat i do jiných oblastí života.

2) Najděte si čas na MEDITACI.

Pokud máte pocit, že během Vánočních svátků až do Silvestra nemáte čas na meditaci, tak si uvědomte, že nemáte čas nemeditovat a že si to nemůžete dovolit.

Meditace je jeden ze způsobů, jak si udržet mentální a psychické zdraví během tohoto období a pomůže vám ÚSPĚŠNĚ se naladit na vstup do roku 2023.

Mimochodem nyní je na to skvělé období, protože energie NOVOLUNÍ nám k tomu pomáhá – proto získejte tyto Meditace NOVOLUNÍ! >>

Meditace snižuje stres a pomáhá k pocitům štěstí. Nevynechejte ji, i když si myslíte, že nemáte čas.

I kdyby to mělo být jen 10 minut denně, tak si udělejte čas chvíli pozorovat svůj dech, naladit se na svoje nitro a dát pozornost sami sobě. Uvidíte, že to samotné dělá zázraky.

Naplňte sami sebe POZITIVNÍ energií a pocity lásky, hojnosti, radosti a vděčnosti a ty následně sdílejte s ostatními.

Proto jsem vytvořil Vánoční SLEVY na online programy Vedených MEDITACÍ, protože vám audio nahrávky meditací pomůžou meditovat i během Vánoc! >>

3) Požádejte Anděly o pomoc, abyste si Vánoce užili.

Andělé jsou vaši duchovní pomocníci, kteří vám budou rádi asistovat, pomáhat k tomu o co je požádáte. Proč tedy nepožádat Anděly o to, aby vám pomohli si Vánoce užít, cítit se dobře a abyste díky těmto Vánocům byli odpočatí, regenerovaní a připravení na rok 2023?

Požádejte Anděly o Vánoce v hojnosti, lásce, radosti a požádajte je o to, co chcete, aby se stalo, jak chcete, aby se Vánoce rozvinuly, jak se chcete cítit a co chcete zažít.

K tomu vám skvěle pomůžou Andělské MEDITACE, kde vás naučím, jakým způsobem to dělat a čekají vás nádherné Andělské MEDITACE! >>

Tyto meditace jsou nyní také s Vánoční SLEVOU – ty si opravdu zamilujete.

4) Dovolte si cítit své POCITY.

Protože se snažíme cítit hlavně dobře, tak můžeme mít tendenci ignorovat a potlačovat ty nepříjemné emoce, které se obzvláště v tomto období derou na povrch. Rodinná setkání mohou tomu všemu extrémně nápomoci.

Proč je také taková tendence se na nich opíjet a tolik přejídat? Protože je to skvělý způsob, jak všechny tyto pocity v sobě pohřbít a ještě si myslet, že se cítíme dobře díky spoustě cukru a alkoholu.

Nevyhýbejte se jim – nebudet tím nikomu kazit Vánoce.

Cítíte smutek, samotu, lítost, svědomí, vinu nebo hněv? Tak si je dovolte cítit. Nemusíte je na nikoho vyjadřovat a nemusíte strávit Vánoce v depresi. Dejte si prostor v soukromí je cítit, vypište je na papír, dovolte si brečet.

Uvidíte, že se vám udělá dobře, pomůže vám to a hlavně je to důležité k duševní pohodě a psychickému zdraví.

Proto ve Vedených MEDITACÍCH: Probuzení OSOBNÍ SÍLY na vás čeká Strategický deník, jak proměnit HNĚV a emocionální spouštěče v sílu a dobré pocity! >>

Protože během rodinných sektání si tyto emocionální spoušteče říkají o pozornost, abychom se uzdravili a zároveň se od nich osvobobili.

5) Vyčistěte svoji AURU od cizí NEGATIVNÍ energie.

Během zmíněných rodinných návštěv může dojít k překračování hranic, nerespektování osobního prostoru a spoustě emocionálně vypjatých situací.

Tato NEGATIVNÍ energie se může usadit ve vašich energetických hranicích, ve vaší AUŘE a můžete do sebe nasát cizí NEGATIVNÍ energii, která není vaše.

Tato cizí NEGATIVITA ale dokáže udělat pěkne paseky a vy se pak můžete během Vánoc a po nich cítit velmi nepříjemně, protože cítíte emoce a energii, která nepatří vám.

Můžete tak přebrat na sebe pocity hněvu, smutku, viny, hanby a výčitek, které nejsou vaše, ale vy je pak cítite.

Pokud se tomu chcete vyhnout, tak pracujte s Vedenými MEDITACEMI: Čištění AURY a energetických hranic – ty jsou také s Vánoční SLEVOU! >>

6 ) Zahrňte do toho fyzické cvičení.

Hýbejte se svým tělem. I kdyby to mělo být jen na 5-10 minut, tak dopřejte svému tělu pohyb. Pokud je cvičení váš denní návyk, tak s tím nepřestávejte behěm Vánoc. Bude pro vás mnohem horší se k tomu následně znovu vrátit.

Po cvičení se sebou cítite vždycky dobře, rozproudíte energii a když si k tomu pustíte vaši oblíbenou hudbu, tak uvidíte, že si to náramně užijete.

Nemusíte chodit do fitka a ani jí na hodinu běhat. Stačí si třeba zatancovat, udělat kliky, jít na rychlou proházku nebo cokoliv co máte rádi.

Cvičení pomáhá snižovat stres, vede k dobré náladě a je to nedílnou součástí péče o svoje fyzické i mentální zdraví, protože „Ve zdravém těle, zdravý duch“…

7 ) Užívejte si přítomný okamžik a uvolněte očekávání.

Vnímejte svůj dech, vůni cukroví, krásné Vánoční ozdoby, usměvy dětí na tváři pod stromečkem. Plně si užívejte chutě jídla, pití a vnímejte své okolí a prostor.

Buďte přítomní a vnímavý. Pomůže vám to jednat dělat kvalitnější rozhodnutí a také se budete cítit se sebou lépe.

Když budete připravovat Vánoční pokrmy, tak si to naplno užijte. Dejte do toho svoji pozornost, pozitivní energii a uvidíte, že to, co vaříte bude ještě mnohem chutnější.

A místo toho, abyste měli nezdravé očekávání mít „Dokonalé Vánoce“ si dejte POZITIVNÍ očekávání, že to budou naprosto super Vánoce i nedokonalé a že se během nich stane spousta DOBRÝCH věcí.

Vedené meditace POZITIVNÍHO očekávání vám pomůžou rozvíjet pocit a vibraci POZITIVNÍHO očekávání, která se následně projeví do vašeho života! >>

Tím, že se vám budou dít více a více DOBRÉ věci.

Dalo by se sem ještě napsat spoustu tipů a doporučení, jak o sebe pečovat během Vánoc, jak si například dopřát kvalitní spánek, milování s vaším partnerem a další takové, ale pro dnešek to stačí, protože když budete praktikovat výše zmíněné, tak uvidíte, že si Vánoce mnohem více užijete a ve větší pohodě.

Na pomoc prožití pohodových VÁNOC vám můžou pomoci Vedené MEDITACE a stejně tak v přechodu do roku 2023 – proto využijte nyní Vánoční SLEVY! >>


Jiří Majkus

Add comment

Vedené Meditace na facebooku

/* ]]> */