fbpx
Vedené Meditace

9 zdravotních důvodů, proč mít kvalitní spánek…

Ve jménu úspěchu, produktivity a efektivity vznikly o spánku různé mýty a přestala se spánku dávat pozornost. Nyní ovšem začínáme znovu chápat důležitost spánku a jak spánek ovlivňuje naše zdraví a celkové blaho-bytí.

Když máte málo spánku a ještě k tomu nekvalitního, tak se vystavujete riziku vyvinutí různých nepříjemných nemocí. 

To už jsou dobré důvody začít dávat spánku svoji pozornost, nemyslíte?

Zde je 9 důvodů, proč byste měli mít kvalitní spánek:

1) Spánek udržuje vaše srdce zdravé

Infarkty srdce a problémy se srdcem obecně nastávají nejčastěji brzo ráno. Což může být kvůli tomu, že spánek interaguje s krevním oběhem.

Nedostatek kvalitního spánku je spojován se zhoršením krevního tlaku a cholesterolu, což jsou rizikové faktory, které mohou vést k srdečním chorobám a infarktu.

Vaše srdce bude zdravější, když sobě a svému tělu dopřejete kvalitní, hluboký a vyživující spánek.

2) Spánek může předcházet rakovině

Víte o tom, že lidé, kteří pracují pozdní směny mají větší náchylnost k rakovině prsu a tlustého střeva? Průzkumy ukazují, že časté vystavování se umělému světlu snižuje hladinu melatoninu.

Melatonin je hormon, který reguluje cykly spánku. A také se má za to, že je prevencí proti rakovině a studie se domnívají, že potlačuje růst nádorů.

Zajistěte, abyste při spánku měli dostatečnou tmu, aby tělo mohlo produkovat melatonin, který potřebuje.

3) Spánek snižuje stres

Když má vaše tělo nedostatek spánku, tak přechází do stavu stresu. Tělesné funkce jsou na pozoru, což zvyšuje krevní tlak a produkuje stresové hormony. 

Vysoký krevní tlak zvyšuje riziko pro srdeční infarkt a díky stresovým hormonům se vám špatně usíná. Naučte se relaxační techniky, které uvolňují efekt stresu a díky ním usnete rychleji.

Nyní můžete získat speciální meditace, které vám pomůžou usínat rychleji, kvalitněji a ráno se budete cítit svěží a plní energie! >>

4) Díky spánku budete více pozorní a vědomí

Když máte kvalitní spánek, tak se druhý den cítíte plní energie a to vede ke zvýšení vaší pozornosti a koncentrace.

Nejen, že se cítíte dobře, díky tomu, že jste přítomní a aktivní, ale také to zvyšuje šance, že budete mít v noci další božský spánek.

Když se probudíte plní energie, tak využijte svoji energii k tomu, abyste byl přes den aktivní a žili svůj život naplno. Další noc budete lépe spát a to vám opět zvýší hladinu energie následující den.

5) Spánek zvyšuje paměť

Průzkumy dokazují, že spánek hraje velkou roli v procesu zvaném upevňování paměti. Během spánku vaše tělo odpočívá, ale mozek zpracovává uběhlý den, vytváří nová spojení mezi událostmi, pocity a pamětí.

Hluboký spánek je velice důležitý pro váš mozek. Kvalitní spánek povede k tomu, že si budete lépe vše pamatovat a budete to, co se vám v životě děje lépe zpracovávat.

6) Spánek vám může pomoci hubnout

Výzkumy dokazují, že lidé, kteří mají málo a nekvalitní spánek mají daleko větší sklony k obezitě. Nedostatek spánku ovlivňuje vyvážení hormonu v těle, který ovlivňuje vaše chutě k jídlu.

Bylo zjištěno, že hormony ghrelin a leptin, které regulují apetit jsou narušeny nedostatkem spánku.

Pokud si chcete udržet figuru nebo hubnout, tak nezapomeňte mít pravidelně kvalitní spánek, jinak vaše úsilí může jít vniveč.

7) Díky kvalitnímu šlofíku budete chytřejší

Noční spánek není jediná možnost jak využít benefity spánku. Dát si přes den šlofíka je také velmi efektivní.

Je to zajímavá varianta místo odpolední kávy, protože když si zdřímnete na 10-26 minut, tak poté vám do těla přijde nový příval energie. Díky tomu budete více produktivní.

Studie 24000 dospělých Řeků ukazuje, že lidé kteří si párkrát během týdne užili šlofíka měli mnohem menší risk k srdečním onemocněním.

Měli také menší hladinu stresu. Šlofík také zlepšuje paměť, kognitivní funkce a emoční nálady.

V tomto online programu na vás čekají 2 vedené meditace ŠLOFÍKA a naučím vás skvělé techniky, jak s ním pracovat! >>

8) Spánek může snížit riziko deprese

Spánek ovlivňuje látky v těle včetně serotoninu. Lidé z nedostatkem serotoninu daleko častěji drpí depresemi. Celkově emočním náladám a negativitě se můžete vyhnout kvalitním spánkem každou noc. 

9) Ve spánku se tělo samo léčí a regeneruje

Spánek je čas relaxování a pokud máte kvalitní spánek, tak se tělo bude samo léčit, ale pokud je proces spánku narušen stresem a všemi možnými dalšími vlivy, tak je narušena i tato schopnost těla. 

Vaše buňky produkují více proteinu, když spíte. Tyto proteinové molekuly umožňují, aby se buňky ve spánku sami opravovaly.

V tomto online programu se také ve video lekcích dozvíte, co všechno může narušit kvalitu vašeho spánku a jak se tomu vyhnout! >>

Také jsem do BONUSOVÉ části dal dvě Vedené meditace LÉČENÍ, díky kterým jsem si před několika dny sám vyléčil bez jakýchkoliv léku za 2 dny nachlazení.

Srdečně vás zvu do tohoto online programu. Kvalitní spánek bude mít na váš život blahodárný vliv.

A pokud jste ještě neviděli video, kde s vámi sdílím 3 + 1 tip na kvalitní spánek, tak a na něj podívejte.

Mějte se krásně,

Jiří Majkus

Jiří Majkus

Add comment

Vedené Meditace na facebooku

/* ]]> */