fbpx
Vedené Meditace

(Meditace ZDARMA): 7 hlubokých ČAKRA afirmací pro LEPŠÍ život…

Audio MEDITAČNÍ verze článku

Afirmace jsou skvělý způsob, jak pracovat s našimi energetickými centry – s čakrami

Aby afirmace ale fungovaly, tak je potřeba opravdu vnímat a prociťovat to, co říkáme. Vnímat, co to pro nás znamená…

A také vnímat naše čakry, jak to na ně působí a jak působí afirmace na naše subtilní, jemno hmotné tělo…

Když jsem s afirmacemi začínal, tak jsem s nimi pracoval absolutně neefektivně. Vůbec jsem neprožíval to, co říkám. Afirmace se staly jen dalším úkolem, který musím splnit. Není se čemu divit, že to nefungovalo.

Máte také takovou zkušenost?

Slovo Chakra pochází ze Sanskritu a v překladu znamená točící se disk. Starodávné yógové tradice popisují a zdůrazňují sedm hlavních čaker nebo energetických center. Každá čakra má určitou barvu, která koresponduje s vibrační frekvencí dané čakry.

To, v jakém jsou čakry stavu ovlivňuje náš život na fyzické, mentální, emocionální a spirituální úrovni.

Když jsou naše čakry otevřené a proudí jimi energie bez odporu, tak žijeme život v souladu s rytmem a proudem vesmíru. Naše přání, sny, vize a cíle se manifestují rychle a s lehkostí.

Život se stává zajímavým dobrodružstvím…

Pro nejlepší efekt při těchto afirmacích vám doporučuji se pohodlně usadit, udělat pár hlubokých nádechů a výdechů a koncentrovat se na tu konkrétní danou čakru. Jak budete afirmace vyslovovat nebo je potichu opakovat v mysli můžete si i vizualizovat jak se čakra otáčí a otevírá a září svojí barvou.

Léčivé ČAKROVÉ meditace – nyní s Mega SLEVOU jen za 497,- Kč!

A nyní také Mega SLEVY na všechny programy – cena za každý pouhých 497,- Kč!

1. Kořenová čakra

Kořenová čakra se nachází na začátku páteře a její barva je červená. Tato čakra je spojována se základním lidským instinktem přežití, stability a zabezpečení. To, jaká je naše finanční situace, jaký mám vztah k našemu tělo a jídlu je výsledek buď otevřené nebo zablokované kořenové čakry.

Afirmace: ‚‚Miluji bytí ve svém těle. Jsem uzemněný. Jsem v souladu s materiálním světem, ve kterém žiji. Jsem v bezpečí, je o mě postaráno a mám právo tu být. Důvěřuji životu.”

2. Sakrální čakra

Sakrální čakra se nachází pod pupkem, ve spodní břišní oblasti. Barva této čakry je oranžová. Tato čakra je spojována s reprodukcí na fyzické úrovni, kreativitou, radostí, sexualitou, energií a emocemi.

Užíváte si života bez výčitek? Jste kreativní? Máte bohatý sexuální život? Máte bohatý emocionální život?

Pokud ne, tak příčina leží v zablokované sakrální čakře.

Afirmace: ‚‚Jsem krásný a silný a užívám si zdravého a vášnivého života. Přijímám potěšení a hojnost do svého života. Každý den prožívám něco, z čeho se mohu radovat. Dávám si svolení užívat si naplno sexuální život.”

3. Solar plexus čakra

Tato čakra se nachází pár centimetrů nad pupkem. Solar plexus čakra ovlivňuje velkou mírou naše trávící schopnosti a září žlutou barvou. Tato čakra má na starosti náš růst, transformaci, osobní sílu a spirituální evoluci.

Afirmace: “Jsem sebevědomý ve všech mých činnostech. Vše co dělám se setkává s úspěchem. Jednám s odvahou a hrdostí a zasloužím si báječný život. Svoji sílu používám pro svoje dobro a dobro ostatních.”

4. Srdeční čakra

Srdeční čakra se nachází v oblasti našeho srdce uprostřed. Vibruje zelenou barvou. Zastupuje bezpodmínečnou lásku, sebepřijetí a soucit. Ovlivňuje kvalitu našich vztahů.

Jaký máte vztah sami k sobě? Dáváte si pochopení, soucit a bezpodmínečnou lásku? Jste spokojeni s kvalitou vašich vztahů?

Pokud ne, tak odblokování srdeční čakry bude tím moudrým krokem.

Afirmace: ‚‚Láska je konečnou odpovědí na všechny moje obavy. Dávám si a přijímám lásku s lehkostí a radostí. Lásku, kterou se naplňuji s radostí rozdávám ostatním.”

5. Krční čakra

Tato čakra se nachází v oblasti krku a vyzařuje světle modrou barvu. Krční čakra má na starosti naše vyjadřování, komunikaci našich myšlenek a nápadů. Je spojována s pravdivostí, zralostí, nezávislostí a schopnosti věřit ostatním.

Afirmace: ‚‚Myslím pozitivně a vždy vyjadřuji to, kdo jsem sebevědomě, pravdivě a jasně. Když mluvím, tak mluvím upřímně a to, co si opravdu myslím a cítím.”

6. Čakra třetího oka

Tato čakra se nachází mezi obočím a trochu nahoru. Točí se v barvě tmavě modré a pomáhá nám s vnitřním vedením a božskou vizí. Reprezentuje také intuici a uvolňuje negativní emoce, které nám brání v seberealizaci.

Afirmace: ‚‚Jsem naladěn na božskou moudrost a vždy rozumím tomu, co se děje v mých životních situacích a co to pro můj rozvoj znamená. Vždy následuji a respektuji svoji intuici. Je bezpečné pro mě uzřít pravdu.’’

7. Korunní čakra

Korunní čakra se nachází na vrcholku hlavy a její barva je fialová nebo také bílá. Role této čakry je probudit naše vědomí a dosáhnutí duchovní realizace toho, kdo jsme ve své pravé podstatě. Pomáhá nám vidět věci z nadhledu a vyššího porozumění.

Afirmace: ‚‚Přijímám to, jaký jsem ve svém celistvosti. Uctívám své tělo jako chrám, který vyživuje moji duši. Jsem veden a inspirován božstvím. Každý den probouzím svůj nekonečný potenciál.’’

Tyto afirmace mohou být skvělou pomůckou na práci s čakrami, pokud je budete v téměř meditativním stavu opravdu prožívat a uvědomovat si jejich význam a co pro vás jednotlivá afirmace znamená.

Afirmace můžete používat buď všechny naráz nebo se po dobu 7 dní koncentrovat každý den vždy na jednu čakru.

Už po pár minutách můžete cítit jejich efekt. Pozorujte co u toho prožíváte. Jak se s afirmacemi cítíte. Jaké přesvědčení vám brání jejich plné prožití.

Mohou být velmi transformativní.

Pokud se chcete ještě více ponořit do svého nitra a pracovat se svými čakrami, které vám mohou kompletně transformovat váš život, tak klikněte sem a podívejte se na online meditační program: Vedené meditace 7 čaker >>>

V tomto programu pracujeme s čakrami pomocí vizualizace, afirmací, síly vibrace a zvuku posvátných manter.

Ať už se vydáte na tuto 14 denní transformační cestu do vašeho vnitřního světa nebo ne, tak vám doporučuji nějaký druh práce s čakrami.

Je to velmi efektivní způsob, jak si změnit svůj život. Pracujete totiž na úrovni vibrace a energií. Ve skutečné příčině toho, proč nežijete život podle svých představ.

Mějte se krásně,

Jiří Majkus

Jiří Majkus

Add comment

Vedené Meditace na facebooku

/* ]]> */