fbpx
Vedené Meditace

5 důvodů, proč je dobré PROKRASTINOVAT…

V posledních dnes jsme se zaměřili na téma PROKRASTINACE, její příčiny a jak ji můžeme překonat.

Pokud jste nečetli předchozí články, tak zde jsou odkazy:

🔥 Prokrastinace je výsledkem VYHOŘENÍ! >>

Nejste LÍNÍ – jste ZABLOKOVANÍ! >>

💥 Jak prakticky překonat PROKRASTINACI! >>

👎 6 ničivých dopadů PROKRASTINACE na naši PSYCHIKU! >>

I když je prokrastinace obvykle vnímána jako negativní a neproduktivní chování, existují situace, kdy může být prokrastinace prospěšná, vítaná nebo alespoň neškodná.

Je potřeba tedy vnímat, kdy je to nezdravá prokrastinace a kdy je potřebná, protože tím, že bychom šli to, co chceme dělat hned, tak to můžeme pokazit.

K tomu nám skvěle slouží náš INTUITIVNÍ strach, se kterým pracujeme ve Vedených MEDITACÍCH: „Proměň STRACH v sílu“! >>

Kde si říkáme, jak poznat tento strach od strachu, který nám brání v tom, co chceme. Protože intuitivní strach nám může říkat, že potřebujeme úkol odložit, protože pokud to uděláme hned, tak se může ještě něco pokazit.

Proto není dobré být na sebe tak moc příšný a snažit se mít 100% úspěšnost ve vykonávání úkolů.

Protože i 0% prokrastinace je BLOK. Nemůžeme být tím člověkem, který občas něco prostě neudělá a tak se snažíme za každou cenu udělat to, co jsme si řekli. Ale protože to vychází ze zranění, tak jsme nakonec sami proti sobě, škodíme si a nepoznáme, kdy je potřeba úkol odložit.

K uvolnění těchto BLOKŮ vám skvěle pomůžou Vedené MEDITACE pro regeneraci a obnovu DUŠE! >>

Někdy může být prokrastinace užitečná z několika důvodů:

1) Kreativita:

Někteří lidé nacházejí inspiraci a kreativitu, když se odstřihnou od úkolů a povinností. Krátké přestávky nebo dočasné odložení práce jim mohou pomoci přijít s novými nápady a perspektivami.

V tomto případě je tedy zdravé vědomě prokrastinovat a využít odložení úkolů pro svůj prospěch.

2) Reflexe:

Prokrastinace může poskytnout čas pro reflexi a uvažování. Někdy je třeba více času na zpracování informací a rozhodování, a odložení úkolu na později může pomoci lépe porozumět situaci.

Pomůže získat novou perspektivu, nadhled a díky tomu můžete následně úkol udělat mnohem rychleji, efektivněji a kvalitněji.

3) Náprava priorit:

Někdy může být prokrastinace důsledkem nedostatečného uvažování o tom, co je skutečně důležité. Odložení úkolu může poskytnout čas na zvážení a znovu určení priorit.

Možná to, kde se snažíte neprokrastinovat není ve skutečnosti tak důležité a bylo by lepší úkol odložit a udělat něco jiného. Uvolněnost je k tomuto důležitá. Nebýt ve stresu, protože pokud budete konstatně ve stresu, tak ani nepoznáte, že je potřeba něco změnit.

Když je náš nervový systém v módu bojuj nebo uteč, tak nejsme schopni zdravě uvažovat, jsme zahlcení stresem a strachem. Když stres a nervový systém uvolníme, tak jsme schopni vidět situaci zcela jinak a také k ní pozitivně a konstruktivně přistoupit.

Jste také hnaní pocitem stresu, nedostatku, který zahaluje zdravé uvažování o dané situaci? Moc dobře vím, jak mi dokáže stres toto všechno kazit.

Proto jsem vytvořil Vedené MEDITACE: Zvládání STRESU a stresových situací, které mi v tom skvěle pomáhají! >>

4) Zlepšení kvality:

V některých případech může rychlé dokončení úkolu vést k nedostatečné kvalitě práce. Malé množství prokrastinace může umožnit více času na důkladné plánování a provedení úkolu.

Pokud je naším cílem jen úkol dokončit, tak nedokážeme vidět možnosti, jak práci můžeme zlepšit, nakonec ji dělat efektivněji s větším dopadem.

Může tak naše práce jít zbytečně vniveč jen proto, že nechceme prokrastinovat. Zrovna v momentě, kdy máme a kdy je prokrastinace pro naše dobro.

5) Prevence vyhoření:

V některých případech může být prokrastinace způsobem, jak zabránit přetížení a vyhoření. Udržování vyváženého pracovního a osobního života může zahrnovat i čas na relaxaci a odpočinek.

Je však důležité upozornit, že prokrastinace by měla být občasnou a praktickou výjimkou a ne pravidlem a způsobem života. Pokud se stane chronickým nebo pokud výrazně ovlivňuje váš pracovní nebo osobní život, může se stát problémem.

Je důležité najít rovnováhu mezi správným množstvím odpočinku a efektivní prací a vyhnout se nadměrné prokrastinaci.

Cítíte se vyhoření? Máte pocit, že byste potřebovali načerpat energii a regenerovat své vnitřní zdroje?

Tak klikněte SEM a získejte Vedené MEDITACE pro regeneraci a obnovu DUŠE, které vám přesně v tomto pomůžou! >>


Vedené meditace pro regeneraci a obnovu DUŠE…

Mějte se krásně,

Jiří Majkus

Jiří Majkus

Add comment

Vedené Meditace na facebooku

/* ]]> */