fbpx
Vedené Meditace

Jak si zlepšit INTIMNÍ VZTAH pomocí srdeční ČAKRY?

Jak jsme si řekli v minulém článku 7 hlubokých čakra afirmací pro kvalitnější život, tak čakry jsou energetická centra v našem subtilním těle, která reprezentují, zastupují a ovlivňují určitou úroveň vědomí a oblast v našem životě.

Nečetli jste minulý článek?

Klikněte sem a přečtěte si o čakrách a o 7 afirmacích,
díky kterým budete mít kvalitnější život >>>

Srdeční čakra je středem celého systému čaker. Je to místo, které spojuje síly nad ní a pod ní, venku a uvnitř. Je to most mezi třemi spodními čakrami a třemi horními čakrami.

Je to centrum lásky. Jmenuje se “Annahatta”.

Je to naše spojení s láskou (sebeláskou a láskou k ostatním), soucitem, empatií a odpuštěním. Nachází se v oblasti srdce, ale trochu doprava od levého prsa.

Tradičně je spojována se zelenou barvou. Její vibrace je Yaam.

Lásky není nikdy dost. Nikdy není dost lásky pro nás a nikdy není dost lásky, kterou můžeme nabídnout.

Pokud jsme schopni alespoň trošku otevřít své srdce více a více každý den, tak budeme více šťastnější a lidé okolo nás ucítí tuto energii a můžeme pozvednout i je.

Prvně je potřeba ale pozvednout sebe. Otevřít své srdce a nabídnout a uvolnit prostor lásce v našich životech.

Ve skutečnosti můžeme všichni krok za krokem změnit svět tím, že budeme milovat o trochu více dnes než včera. A zítra více než dnes a tak dále…

První krok je tedy milovat sami sebe.

A to je velká výzva. Proč? Protože na cestě životem jsme si vybudovali kolem svého srdce různé zdi a bariéry. Říkáme sami sobě: ‚‚Nezasloužím si lásku.’’ ‚‚Nejsem hoden lásky.’’ a nebo ‚‚Ostatní si ji zaslouží více než já.’’

Tato konverzace ale neprobíhá vědomě. Probíhá na úrovni podvědomí a my o ní nemusíme ani vědět, dokud se neponoříme hlouběji a nezjistíme, jaké přesvědčení, bloky a limitující představy nám brání milovat naplno sebe a ostatní.

Tyto bloky, zdi a přesvědčení jsou důvodem, proč je srdeční čakra zablokovaná, uzavřená. Proč naším energetickým centrem neproudí životní energie, tak jak by měla.

Naším úkolem je uvolnit a pustit tyto bloky.

Začít otevírat srdeční čakru a dovolit si více milovat. Jedině pak budeme moci být vůbec šťastní. Bez lásky to nebudete nikdy ono (v pohádce to bylo sice o soli, ale láska tam byla také :))

Srdeční čakra také ovlivňuje kvalitu a úroveň našich vztahů. Umožňuje nám být ve vztahu s partnerem opravdovými parťáky a ovlivňuje úroveň naší zranitelnosti a otevřenosti.

To jsou tři klíčové prvky k tomu, aby partnerský vztah skvěle fungoval. Rovnocennost, zranitelnost a otevřenost. Protože teprve pokud budeme vycházet z těchto tří prvků budeme schopni správně a efektivně komunikovat.

Srdeční čakra nám umožňuje prožívat jednotu, místo oddělenosti.

Je to místo, kde se “Já” mění na “My”.

A pokud žijeme nebo vstupujeme do vztahu s mentalitou “Já”, tak si velice brzo namlátíme kokos a vyjdeme ze vztahu s dalšími šrámy, zraněními a nenaplněnými očekáváními.

Srdeční čakra nám také umožňuje se radovat a upřímně vyjadřovat svoje pocity sobě a ostatním. A hlavně svému partnerovi.

Celkově tato čakra velmi ovlivňuje, jak fungujeme v našem intimním vztahu. Jak si ceníme sami sebe, jak moc jsme schopni milovat sebe a svého partnera. Určuje úroveň zranitelnosti a otevřenosti našeho vztahu, které jsou velmi důležité proto, aby vztah dlouhodobě fungoval.

Jak tedy se srdeční čakrou pracovat?

Je několik způsobů. Pomocí meditace, vedené meditace, vizualizace, pomocí léčivé síly zvuku, fyzických cvičení, aromaterapie, práce s kameny, terapie pomocí barev a další podobné praktiky.

Pokud byste se chtěli dozvědět, jak můžete z pohodlí svého domova pracovat se svými ČAKRAMI pomocí Vedených MEDITACÍ, vizualizace a léčivé síly zvuku manter, tak klikněte sem a podívejte se program Vedených meditací 7 ČAKER >>>

Je důležité si ovšem uvědomit, že aby srdeční čakra pracovala tak, jak má, tak potřebujeme pracovat a otevírat i ostatní čakry.

Čakry jsou ekosystémem, který je vzájemně propojený a vzájemně se ovlivňuje. Teprve tehdy máme-li čakry v harmonii a všemi proudí volně životní energie, tak čakry pracují, tak jak mají.

Nemůžeme očekávat, že pokud budeme pracovat jen se srdeční čakrou a ostatní budeme zanedbávat, že budeme mít kvalitní, dlouhodobý, zralý, vášnivý a láskyplný vztah.

Je potřeba se vydat na cestu k celistvosti. Tato cesta je ovšem klikatá a spletitá. A není možné ji stihnout za pár dní. Je to dlouhodobá cesta, při které se setkáváme s mnoha výzvami a překážkami.

Ty tam jsou ovšem z nějakého důvodu…

Umožňují nám růst a stát se člověkem, kterým se chceme stát.

Otázka je: Kým se chcete stát vy a jestli máte odvahu se na tuto cestu vydat!

Jestli ano, tak klikněte sem a přidejte se do meditačního online programu Vedených meditací 7 ČAKER >>>

Přečtěte si co vše na vás čeká…

Těším se na vás.

Jiří Majkus

 

Jiří Majkus

Add comment

Vedené Meditace na facebooku

/* ]]> */