fbpx

Vedené MEDITACE na zvládání STRESU a stresových situací...

​Naučte se ÚSPĚŠNĚ zvládat STRES a denní stresové situace, které mohou špatnou odezvou na stres dlouhodobě způsobit ZDRAVOTNÍ problémy a získejte tak více SEBEVĚDOMÍ a lepšího pocitu, který máte sami se SEBE...

​Zlepšíte tak tím kvalitu vašeho života, jak se během dne cítíte, jak se cítíte se sebou a jaké máte z vašich reakcí sebevědomí...

​‚‚​​​​Největší zbraní proti STRESU je naše schopnost nahradit negativní myšlenku jinou a POZITIVNÍ...‘‘​

- ​​​William James

​Život ve STRESU je mnohem více zničující než se může zdát...

​"Až když jsem zjistil, že můžu kvůli STRESU i umřít, tak jsem to začal řešit"...


​Proč je tak důležité se naučit zvládat STRES a pracovat ​s ním zdravým způsobem...


​Stres není jen špatný pocit.


Nebezpečí stresu není jen v tom, že když s ním neumíme pracovat, tak se dostáváme často během dne do módu PANIKY, ze kterého vytváříme ještě více situací, kdy cítíme STRES, se kterým si nevíme rady...


​Už toto samotné vytváří velmi nepříjemný život, protože ve svém denním životě zažíváme neustále stresové situace, na které neumíme reagovat.


​- Stresové situace s DĚTMI, když dělají hysterák v nákupáku a naše reakce to celé ještě více zhoršuje...


- Stresové situace ve VZTAHU, kdy ​mohou vznikat větší konflikty a problémy, než by bylo vůbec nutné. To my je ze stresu a strachu vytvoříme.


- Stresové situace s PENĚZI, kdy máte obavy, jak vyjdete, co všechno ještě je potřeba zaplatit a jestli na to všechno budou peníze.


- Stresové situace v PRÁCI, kdy nestíháte deadline, je na vás tlak a bojíte se v dnešní době o místo a tak jste celou pracovní dobu v nezdravém STRESU, který vás vyčerpává a ničí.


- Stresové situace v PODNIKÁNÍ, kdy někdo neplatí fakturu, kdy se zvedají ceny za všechno a máte strach, jak to bude do budoucna a do toho tlak na vás, že po vás chtějí peníze a máte to prostě zařídit.


- Stresové situace při RODINNÝCH návštěvách, které nezvládáme, mohou vyvolat více konfliktů a nepochopení...


​- Stresové situace, se kterými neumíme pracovat nabourávají náš SPÁNEK, špatně se nám spí a probouzíme se vyčerpaní a během dne nám chybí energie.


​- Stresové situace, které mnoho lidí vedou k alkoholu, drogám, jídlu, sledování filmů a dalším nezdravým návykům...


Stresové situace zažíváme každý den a pokud neumíme pracovat se STRESEM, tak v něm žijeme konstantně a napořád, protože nedokážeme vypnout...


Což přináší ještě horší důsledky.


Stres může být totiž také zabiják, přispívající k nemocem jako rakovina či cukrovka nebo srdeční choroby.


​​Toto zjištění mě v poslední době přinutilo se učit lépe pracovat se STRESEM, protože jsem začal mít strach, jak to všechno má vliv na moje zdraví a na moje dlouhodobé zdraví.


​Před tím jsem to moc neřešil, protože jsem si pořád myslel, že jsem mladý a že všechno zvládnu. ​Až nedávné úmrtí v rodině mě vedlo ke změně myšlení ohledně vyhlídek mého zdraví.


Všichni máme pevný vztah se STRESEM, bohužel je často ale dysfuknční. Musíme si se stresem udělat zdravější vztah, abychom ho využili pro náš prospěch.


Je to stejné, jako například ve vztahu. Když se bojíte partnera, protože máte strach z konfliktu, z toho, co si řeknete, co se dozvíte, tak se mu vyhýbáte. Někdy jen málo a někdy hodně...


Ale už to, že se musíte vyhýbat svému partnerovi vytváří neustálý stres. Když se ale postavíte čelem vašemu rozhovoru, tak to můžete úspěšně zvládnout​.


​Nečelíme věcem, svým pocitům, situacím a lidem proto, že máme obavy a strach, že to nezvládneme. To je vůbec klíčová myšlenka stresu. Strach, že to nezvládneme. Zvládneme to, ale až se tomu postavíme čelem.


Protože dokud se tomu nepostavíme, tak to nezvládneme.


Jinak to ani nejde. Nezvládneme to, dokud se tomu nepostavíme - tedy zvládneme to, až se tomu postavíme.


​Záměrem a cílem je zvládnout a přijmout STRES ve chvíli, kdy ho cítíme, aby nás potom tiše NEZABIL.

Když náš mozek vycítí něco stresujícího, tak je to jakoby se v něm zapnul spínač. Nervy přepnou celé tělo na nejvyšší rychlost. Kortizol a adrenalin vpustí do těla záplavu hormonů, dech se zrychlí, srdce tepe jako o závod a jsme celý napjatí.


Při nebezpečí by nám tento příval energie pomohl bojovat nebo utéct. Když nebezpečí pomine, stresový obdod se vypne. HOTOVO...


Ale když stres trvá, jeden z těchto hormonů (kortizol), dál proudí do těla a stresový obvod se tak nemůže úplně vypnout.


Časem se to může zadřít, což následně vede k vysokému krevnímu tlaku, špatnému imunitnímu systému a zvýšenému krevnímu cukru.

Stres a další emoce zvyšují riziko smrtelných chorob...

​Stres velmi ovlivňuje dlouhodobě kvalitu našeho zdraví.


Dalším faktorem, který negativně ovlivňuje naše zdraví jsou emoce a stavy, které se stresem souvisí a které stres přináší, když s ním neumíme pracovat.


Nevrlost, netrpělivost, hněv, vztek, vzdor, zášť, závist, frustrace, zoufalství, potlačovaný smutek, ... a za stresem se vždycky schovává STRACH. Strach z toho, že to nezvládneme a co bude pak dál?


Strach z toho, že když se tomu postavíme čelem, tak to nezvládneme...


​Tento pocit jsme si ale řekli cítíme jen, když se tomu nepostavíme, protože ho cítíme oprávněně. ​Až se postavíme STRACHU čelem, tak poté to, čeho se bojíme úspěšně zvládneme. Dřív to ani nejde.


​Je to stejné, jako s padákem. ​Padák se otevře, až skočíme. Ne dříve. 


Pokud by se otevřelo moc brzo, tak je nám k ničemu a při skoku z letadla to dopadne katastroficky, když budeme mít již otevřený padák, o kterém chceme mít už dopředu jistotu, že se otevře.


​Tyto emoce a stavy, které jsou v podstatě forma naší energie neblaze působí na naši biochemickou rovnováhu v těle.


​Rovnováhu, která je tím nejdůležitějším, co potřebujeme k pevnému zdraví. ​To, co udržuje naše tělo naživu jsou elektrické výboje, které probíhají ​v našem těle. Tak spolu tělo komunikuje...


Naše tělo, aby bylo zdravé, plné energie a vitality, tak potřebuje být nabité energií. Když tělo vibruje a vyzařuje energii, tak je nabité elektrickými výboji.


Aby tento přenos bio​elektrických reakcí v těle mohl probíhat, tak tělo potřebuje mít zdravou rovnováhu PH: Rovnováhu mezi kyselostí a zásadidostí v těle.


​Když je tato rovnováha narušena vlivem emocí, stresu, našeho stavu, jídla, způsobu života, kvalitou spánku, tak elektrické ​reakce nemohou tak dobře probíhat, protože je pro ně vytvořeno špatné prostředí.


A když jsou oslabeny, tak z toho dlouhodobě vznikají zdravotní problémy, které se špatně léčí, když se nevyváží tato rovnováha. To byl i další důvod, proč jsem tomuto tématu dal důležitost. 

​Když máme zvládnout nějakou stresovou situace, tak se zvýší tep, aby nám dodal energii a připravil nás na to, co potřebujeme. Problém je, že pokud budete mít takto vysoký tep celý den, tak už to přestává být zdravé a funkční, protože by to znamenalo, že naše tělo nevypíná a neodpočívá tak, jak by potřebovalo.


Nabourává se tím náš spánek a schopnost regenerace. Regenerace, kterou potřebuje naše tělo, mozek, mysl a naše energie.


​Nabouraný spánek ovlivňuje to, jak se během dne cítíme, v jaké jsme náladě a tento stav ovlivňuje kvalitu celého našeho života.


​Málo energie do ​PRÁCE = nedostatek PENĚZ..


Málo energie do VZTAHU = hádky, krize, rozchody a rozvody...


​Málo energie na TĚLO = opakující se a dlouhodobé zdravotní problémy, bolesti těl a špatný spánek...


Málo energie na DĚTI = nespokojení, "zlobící" a náladu otravující společníci a vzniká rodičovská frustrace...


​Málo energie pro SEBE = jste celý den otrávení, protivní a pořád máte pocit, že vám něco chybí (a také chybí - čas pro sebe)...

​​
​Naučit se pracovat se STRESEM nejen že zlepší kvalitu vašeho života, to jak se během dne cítíte a jak se cítíte se sebou...


​Můžete tím také ​SNÍŽIT ohrožení vašeho zdraví...


Pokud zmírníte svoje reakce na stres tím, že převezmete kontrolu nad svojí myslí a tělem. Takže i když se budete vyskytovat ve stresové situace, tak to můžete udělat v klidu.


​Každý občas zažíváme situace, na které nejsme připraveni a říkáme si: "Na to nemám, to nezvládnu"...


Jedna z možností je mluvit sám k sobě a změnit svůj způsob myšlení. Způsob myšlení, jak reagujeme ve stresových situacích, které ovlivňuje, jak se cítíme, jak jednáme a co vytváříme.


‚‚Jak to můžu udělat jinak? Co z téhle zkušenosti získám?‘‘


Díky této pozitivní samomluvě si můžeme uvědomit, že systém BOJUJ NEBO UTEČ není jen reakce na vnější svět. Můžou ho také ovlivnit naše vlastní myšlenky a pocity.


Odolnost proti STRESU v denních situacích...

​​
Když jsme pod tlakem a myslíme si, že něco nezvládneme, náš mozek zmáčkne tlačítko panika, přeřadí na systém bojuj nebo uteč na vyšší rychlost a přípraví se na nejhorší. 


To nejsou jen život ohrožující siutace. Jsou to také situace s dětmi na hřišti, v situacích a rozhovorech s vaším partnerem. Při rozhovoru v práci, pracovní schůzce, obchodním jednání...


Jsou to situace, kdy spouštíme projekt, chceme oslovit ženu, troufnout si na své cíle a ambice. Změnit zaměstnání, začít podnikat, postavit se lidem, kteří po nás něco chtějí, nastavit si hranice...


Rozhodnout se rozejít, rozhodnout se pro změnu, začít něco nového a něco starého ukončit.


Plus další desítky a stovky situací, kdy jsme vystaveni malému nebo i velkému stresu.


Když jde o nebezpečí, když tělo očekává zranění, tak se žíly stáhnout a pošlou krev směrem do středu těla. Je tak menší pravděpodobnost vykrvácení.


​Problém je, že s menším množstvím krve ve svalech a v mozku začne naše psychická i fyzická síla ochabovat.


Ale pouhým pozitivním myšlením můžeme tuto fyzickou reakci přepnout. Naše myšlení má velký vliv na to, jak dobře naše tělo pracuje a regeneruje.


Naše cévy se opět vlivem našich pozitivních myšlenek otevřou, takže budeme mít dost síly dotáhnout věci do konce. Jsme pořád napjatí, ale stres už nepracuje proti nám.


​Náš systém bojuj nebo uteč dost často neustále kolísá kvůli věcem, které prostě nejsou důležité. Moc často se v tomto stavu nacházíme v denních situacích, protože nejsme naučeni se svým STRESEM pracovat.


Jednáme podvědomě, automaticky, jak jsme se naučili. Naštěstí se naše REAKCE na stresové situace mohou velmi rychle změnit.


Neříkám, že bude vše dokonalé, ale ucítíte během pár dní velmi krásné a naplňující změny na svém fungování už jen tím, že sami sobě dáte pozornost.


​Chci abyste si uvědomili , že tyto techniky, které vám představím nepomáhají jen snížit riziko, že stres poškodí vaše zdraví. Pomáhají nám taky podat nejlepší výkon, když jsme pod velkým tlakem.

Když stres přijmete jako přítele, naučíte se jak ho usměrňovat. ​Zjistíte, jak jste ve skutečnosti schopní a co všechno zvládnete.

​Čím více jsme ve stresu, tím rychleji dýcháme, čím rychleji dýcháme, tím víc jsme ve stresu. Je to začarovaný kruh.


Ale kdybychom dýchali pomalu a zhluboka, nervová vlákna v hrudníku zaznamenají změnu pohybu a zaplaví náš mozek signály ke zklidnění, čímž zkracují náš systém bojuj nebo uteč a celé tělo se všechno zklidní. Od tepové frekvence přes stresové hromony po úzkost.

​Stres má prsty v postupném rozpadu životů lidí a jejich fyzického, emočního a psychického zdraví a to včetně pracovních úspěchů a kvalitě vztahů.


Meditace všímavosti (MINDFULNESS) je mimořádně účinná technika.


Nejenže se díky ní cítíme klidnější v danou chvíli, ale pokud ji provozujeme pravidelně, může změnit naši reakci na stres.

Systém v našem mozku, který spouští obvod bojuj nebo uteč musí být velmi citlivý, aby nás udržel v bezpečí.  Problém je, že ho může spustit jakýkoliv každodenní tlak.


Ale vědci věří, že i tak málo jako osm týdnů pravidelných meditací všímavosti může přeskladat spojení v klíčových částech mozku.


Je tak méně pravděpodobné, že přehnaně zareagujeme na ​stresové situace. Stresový zážitek není jen o podobných chvílích kritického stresu, ale je to o tom dlouhodobém a zdravém životu​. I kvůli tomu to chceme dělat. 


Na každý krok na který se soustředíme, každá chvilka, kdy se nadechneme, nám dovolí žít déle, protože tam není ta reakce na chronický stres.


Zvládnete se vrátit do normálu přirozeně a když to uděláme,  znamená to, že máme menší riziko kardiovaskulárních nemocí, menší riziko, že se nezotavíme když jsme nemocní, takže to není jen o téhle chvíli, je to dlouhodobé.


Příběh, který si vyprávíme v takových situacích se stane naší ​realitou, proto je způsob našeho myšlení ve stresových situacích to nejdůležitější.

Pokud vás zajímá více, jak pomocí meditací můžete lépe zvládat stresové situace - okamžité i dlouhodobé, tak pokračujte ve čtení.


Připravil jsem pro vás mini-program Vedených MEDITACÍ na zvládání STRESU a stresových situací...


​Obsahuje v jednoduché, praktické formě základní praktiky a metody zvládání STRESU a naučíte se lépe reagovat ve stresových situacích a budete se sebou cítit mnohem lépe a zvýší se tak vaše SEBEVĚDOMÍ.


Protože začnete zjišťovat, co všechno zvládnete...

Dostanete také programovací nahrávku POZITIVNÍCH afirmací...


​Tato nahrávka plná AFIRMACÍ na zvládání stresu vám pomůže naučit svoji mysl přemýšlet způsobem, který vám velmi usnadní zvládání svého stresu a stresových situací.


Také vám některé zůstanou v mysli a vy je můžete používat přímo ve stresových situacích, abyste se správně nastavili.Autor projektu

Jmenuji se Jiří Majkus a s meditacemi jsem se poprvé setkal před sedmnácti lety. Jsem autorem ​dvacetisedmi meditačních, TRANSFORMAČNÍCH online programů.


Pomocí meditace a vedených meditací jsem si do svého života přitáhl moji milovanou ženu, povedlo se mi zhubnout 10kg a objevil jsem v sobě svoje životní poslání.

Podnikám v oboru, který MILUJI, dává mi hluboký smysl a naplňuje mě energií.


Moje cesta ale nebyla procházka růžovým sadem a vedené meditace mi pomáhaly na této cestě zůstat. Pomáhaly mi vyjasňovat můj záměr a to, po čem ve skutečnosti moje srdce touží.


Jsem nesmírně vděčný, že vám mohu nyní zprostředkovat metody a techniky, které mi pomohly splnit si moje velká přání.

Jak je sestaven tento meditační program Vedených MEDITACÍ?

Tento online meditační program je sestaven do těchto základních částí...


1⃣ První část je teorie, kde se ponoříme do tohoto tématu a řekneme si důležité informace, postoje a přístupy (formou videa, audio a nebo textu)...


2⃣ Druhá část je audio nahrávka Vedené MEDITACE, ve které učíme náš systém reagovat na stres. 

​Nyní také přístup k MEDITACÍM pomocí ​aplikaci Vedených MEDITACÍ...

​Aby pro vás bylo ještě jednodušší a snažší meditovat s těmito meditacemi, tak dostanete také přístup do aplikace vedených meditací, kterou si můžete stáhnout do mobilu nebo i tabletu.


Meditace a i videa je možné poslouchat na cestách offline (po jejich stažení) a na pár kliknutí máte přehledný přístup k vaším meditacím.


Tento přístup dostanete navíc ke klasickému přístupu do členské sekce.

Připravil jsem pro vás ​​Vedené MEDITACE, které si ZAMILUJETE...

Jaké konkrétní meditace jsou součástí tohoto programu?

Vedená MEDITACE: ​​Zvládání STRESU a stresových situací...

 Hodnota 500,- Kč (20 eur)

Vedená MEDITACE: ​​​Meditace MINDFULNESS...

 Hodnota 500,- Kč (20 eur)

​Afirmační nahrávka: Pozitivní AFIRMACE na STRES a stresové situace...

 Hodnota 500,- Kč (20 eur)

a NAVÍC tomu dostanete t​ento BONUS...

​Meditační cvičení na zvládání STRACHU, STRESU a ÚZKOSTI...

 Hodnota 500,- Kč (20 eur)

​Bonusová MEDITACE: Starodávná meditace TONGLEN - výměna energií a uvolnění STRESU...

 Hodnota 500,- Kč (20 eur)

​Meditační DENÍK božských vhledů...

 Hodnota 990,- Kč (43 eur)

Rekapitulace toho, co získáte:

 • ​3 video lekce..
 • ​3 vedené meditace...
 • ​Meditační cvičení na strach, stres a úzkost...
 • ​Bonusová meditace TONGLEN...
 • ​Privátní přístup do členské sekce
 • ​Přístup do aplikace vedených meditací
 • ​Meditační deník Božských vhledů...

Celková hodnota programu je celkem ​3 490,- Kč!


Na platbu online bankovním převodem nebo platební kartou používáme zabezpečenou platební bránu GoPay.

Co byste měli udělat nyní?

Nyní máte dostatek informací k tomu, abyste se rozhodli.


Čili buď tuto stránku okamžitě zavřete a pokračujte ve vašem životě, tak jak do dnes a nebo vstupte do kurzu a vydejte se na tuto ​transformační jízdu do vašeho VNITŘNÍ SVĚTA...


​Klikněte na tlačítko, vyplňte objednávku, proveďte platbu (buď kartou nebo převodem) a jakmile platba dorazí, tak dostanete do emailu přístupy do členské sekce a také přístup k prvnímu tématu.


Co se stane po vaší objednávce?


1. Je potřeba ​udělat objendávku a provést platbu.

Přístupy do členské sekce se vám vygenerují po zaplacení objednávky, proto doporučuji využít platby kartou. Využíváme zabezpečený systém GoPay. Při platbě převodem z účtu to může trvat 1-2 dny. Po zaplacení vám společně s přístupy do členské sekce přijde ne email potvrzení o zaplacení.

2. Můžete se přihlásit do členské sekce.

S vašimi unikátními přístupy se přihlásíte do členské sekce. Dostanete do emailu první video a vedenou meditaci.

3. K videím a meditacím se můžete kdykoliv vrátit.

Videa a vedené meditace budete mít kdykoliv k dispozici ve vaší členské sekci a můžete si je pustit kdykoliv budete chtít.


Meditace si budete moci stáhnout do počítače nebo mobilu, abyste si je mohly pustit i bez připojení k internetu.

Rekapitulace toho, co získáte:

 • ​3 video lekce..
 • ​3 vedené meditace...
 • ​Meditační cvičení na strach, stres a úzkost...
 • ​Bonusová meditace TONGLEN...
 • ​Privátní přístup do členské sekce
 • ​Přístup do aplikace vedených meditací
 • ​Meditační deník Božských vhledů...

Celková hodnota programu je celkem ​3 490,- Kč!


Na platbu online bankovním převodem nebo platební kartou používáme zabezpečenou platební bránu GoPay.

Shreem Brzee

Vedené Meditace.cz (2017-2021)

/* ]]> */